A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Карашинська громада
Звенигородський район

Делегація КНР в Черепині

Дата: 27.03.2018 15:14
Кількість переглядів: 381

Офіційна іноземна делегація в складі представників посольства Китайської Народної Республіки в Україні та журналістів КНР 23 березня відвідала с. Черепин, де народився і виріс Герой Китаю Григорій Кулішенко.

У Черепині гостей зустрічали у навчально-виховному комплексі діти, вчителі, жителі села. Із привітальним словом до гостей звернулися  директор Черепинського НВК Петренко Юлія Петрівна та сільський голова Пархоменко Анатолій Сергійович.

Гості побачили куточок пам’яті та новостворений музей Григорія Кулішенка, що створений за кошти КНР.

Далі на гостей чекала урочиста частина зустрічі, де учні Черепинського НВК підготували цікаві презентації про Батьківщину Григорія Кулішенка, а родичі героя КНР подарували історичному музею Китаю вишиті рушники з садиби Кулішенків.

Також було відтворено фрагмент телемосту Москва-Пекін, під час якого саме китайська сторона ініціювала пошук родичів героїчного льотчика. Його дочка Інна знала тільки, що батько загинув у Китаї, а де саме похований – військова таємниця. Згадували про дитячі роки героя, його родину. 

 

Журналісти взяли інтерв’ю та відзняли відповідні матеріали для підготовки сюжету, що вийде на телебаченні Китаю.

 

Після Черепина, гості відвідали Корсунь, де поспілкувалися з місцевими посадовцями та побували на вул. Г. Кулішенка.

Учасники зістрічі були одностайними в думці, що приклад таких героїв, яким був Григорій Кулішенко, повинен вчити сучасні покоління українців бути патріотами, інтернаціоналістами.

 

Історична довідка:

Влітку 1939 року військовий льотчик Г. Кулішенко, командир ескадрильї бомбардувальників добровольцем відправився захищати небо Китаю від японських агресорів. 14 жовтня 1939 року екіпаж літака Григорія Кулішенка знищив 6 ворожих літаків, але й їх машина була підбита. Всі могли б врятуватися, але літак впав би на багатолюдне місто, і невідомо, скільки було б жертв. Григорій Якимович посадив літака на річку Янцзи і єдиний з екіпажу не врятувався, бо вже був смертельно поранений. Поховали героя на березі ріки у парку і облаштували тут великий меморіал. Могилу героя не перенесли навіть під час будівництва гідроелектростанції – влада прийняла рішення змінити проект . Нещодавно у Китаї зняли фільм про героя-українця і переклали його для того, щоб стрічку могли дивитися земляки Григорія

  « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень