Держгеокадастр передав землі ОТГ

Дата: 04.10.2018 11:42

27 вересня, головне управління Держгеокадастру у Черкаській області передало землі державної власності сільськогосподарського призначення в комунальну власність 12-тьом об’єднаним територіальним громадам: Мліївській Городищенського району, Соколівській Жашківського району, Зорівській (входять села Золотоніського й Драбівського районів), Степанецькій Канівського району, Карашинській, Набутівській і Селищенській Корсунь-Шевченківського району, Іваньківській Маньківського району, Паланській Уманського району, Іркліївській Чорнобаївського району, Матусівській Шполянського району й Шполянській ОТГ – усього 2475 земельних ділянок загальною площею понад 22,7 тис. га.

Довідково:

Передача земель сільськогосподарського призначення державної власності в комунальну власність об’єднаним територіальним громадам (ОТГ) відбувається відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 31 січня 2018 р. № 60-р «Питання передачі земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності у комунальну власність об’єднаних територіальних громад».

Процес передачі землі об’єднаним територіальним громадам складається з чотирьох етапів. Спочатку громада направляє клопотання до обласного управління Держгеокадастру. Потім відбувається інвентаризація земель у межах ОТГ, які до цього не були передані в користування. Далі здійснюється реєстрація в кадастрі ділянок, які були проінвентаризовані, після чого відбувається передача землі в комунальну власність за наказом начальника обласного управління Держгеокадастру.

У розпорядження громад переходять усі землі державної власності, без винятку, навіть ті, які перебувають у користуванні.

Право власності на земельні ділянки ОТГ набудуть із часу державної реєстрації цього права відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».