A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Карашинська громада
Звенигородський район

Енергетичній перехід у місцевих громадах

Дата: 10.12.2018 11:47
Кількість переглядів: 347

 7 грудня 2018 року в м. Київ відбувся круглий стіл “Енергетичній перехід у місцевих громадах”. Разом з представниками громадських, експертних та донорських організацій провели обговорення проблем розвитку громад, зокрема в екологічно-енергетичному напрямку. 

Децентралізація - одна з найбільш успішних реформ, що досі продовжується у нашій країні. Місцеве самоврядування отримує все більше можливостей для розвитку громад, дбаючи про їх добробут.

Процес відбувається на фоні енергетичних реформ у країні та все зростаючих змін клімату у світі. Людство має кардинально знизити викиди парникових газів для збереження шансів на подальший розвиток.

Енергоефективність та відновлювані джерела енергії уже зараз економічно вигідні та створюють нові робочі місця.

Уряд підтримує зміни в енергетиці зеленим тарифом, теплими кредитами, створенням енергетичних ринків та Фондом енергоефективності, який має запрацювати найближчим часом.

Однак, громади досі витрачають десятки і сотні мільйонів гривень щороку на імпортовані енергоносії замість того, щоб фінансувати місцеві проекти енергетичного переходу.

Як змінити ситуацію на краще? Хто є партнерами і союзниками громад на шляху змін? Який досвід може стати в нагоді? Ці та інші питання активно були роглянуті та підготовано деякі напрацювання на їх вирішення.

Енергетичний кооператив

Також додатково було вивчено досвід Екоклубу та Берездівської ОТГ в створенні енергокооперативу і розгортання діяльності енергетичного кооперативу у місті Славутич, де дахи міських будівель будуть використовувати для генерації сонячної енергії!

Енергетичний кооператив - це організація, котра займається енергетичною комерційною діяльністю на місцевому рівні дотримуючись природоохоронних принципів. Енергетичний коорператив створюється за рахунок пайових внесків юридичних та фізичних осіб.

Револьверний фонд

Револьверний фонд - фінансовий інструмент для надання позик на заходи з енергозбереження та використання відновлюваних джерел енергії. Такі фонди відрізняються відсутністю прив’язки до бюджетного року, необхідністю лише одного рішення про їх створення та високою ефективністю за рахунок багаторазового використання виділених коштів.

Обговорили перспективи впровадження Револьверних Фондів у громадах. Послугував досвід Вознесенська, Славути та Люблинця!

Представники громадських, експертних та міжнародних фінансових організацій підтримали думку про ефективність та широку перспективу застосування такого фінансового механізму у громадах.

Такий локальний інструмент може успішно підтримати реалізацію державної політики у сфері енергоефективності та екології.

Дякуємо Екоклуб за безцінний досвід!!!Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень