«Електронне малятко»: дев’ять послуг за одною заявою

Дата: 26.06.2019 16:25

Новий сервіс під назвою «Електронне малятко» надасть можливість батькам під час реєстрації народження дитини отримати комплекс необхідних послуг, подавши лише одну заявку в електронному вигляді, не виходячі з дому.

Пакет сервісів включає: реєстрацію місця проживання малюка; призначення допомоги при народженні дитини; реєстрація новонародженого в електронній системі охорони здоров’я; реєстрація дитини у реєстрі платників податків;  видача посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї.

Передбачається, що таку заяву в електронному вигляді батьки новонародженої дитини зможуть подати як в органи державної реєстрації актів цивільного стану, так і в заклади охорони здоров’я, та через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи), які планують долучити до цього проекту.

Система працюватиме дуже просто: батьки через електронний кабінет в себе вдома ідентифікують свою особу електронним ключем і подають одну заявку, в якій вказано ім’я дитини і ті послуги, які вони хочуть отримати.

Ще один вид соціальної допомоги новоспеченим батькам – «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від уряду молодим сім’ям. Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я може безповоротно щомісяця отримувати ще 1 626 гривень на відшкодування послуги няні.

Батьки самостійно обирають няню, укладають з нею цивільно-правовий договір, який не потребує нотаріального завірення. Після цього вони мають подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня». Компенсація виплачуватиметься управлінням соцзахисту населення в кінці кожного місяця й автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

Зазначені послуги надаватимуться виключно за бажанням батьків.

Начальник Корсунь-Шевченківського

районного відділу державної реєстрації

актів цивільного стану                                                                С. Босенко