A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Карашинська громада
Звенигородський район

Проект Німецько-Український агрополітичний діалог із вивчення німецького досвіду в організації політики для розвитку сільських територій.

Дата: 09.12.2019 10:57
Кількість переглядів: 127

Інформаційна поїздка в межах проекту Німецько-Український агрополітичний діалог із вивчення німецького досвіду в організації політики для розвитку сільських територій.

Ми мали змогу ознайомитись з підходами до розробки політики, організацією системи управління і повноваженнями іституцій, зрозуміти роль науки та громадянського суспільства у цих процесах. Можна багато порівнювати, як у Німечинні і як в Україні. Але є три ключові речі, які варто перейняти Україні для успішного розвитку:
1) Чіткі завдання для державних органів та комплексний підхід у розвитку сільських територій зорієнтований на покращення умов життя у сільській місцевості та збереження довкілля. До повноважень підрозділів федеральних міністерств, що забезпечують реалізацію політики з розвитку сільських територій відносяться проекти починаючи із мережі закладів освіти, охорони здоров'я і завершуючи дорогами та так званими "соціальними будинками" будинки в яких розміщуються перекарня, магазин, інші заклади, що забезпечують надання необхідних послуг для населення в селі).
2) Розвинута система громадських інституцій - різні Союзи, Асоціації тощо, які також кооперуються між собою шляхом асоційованого членства. Громадські об'єднання в основному ведуть лобістську діяльність, мають суттєвий вплив на політику Брюселю та внутрішню політику. Вони утримуються за рахунок членських внесків та надання послуг членам організації, що дає можливість бути незалежними від державних органів.
3) Формування політики, в тому числі і щодо розвитку сільських територій базується на наукових дослідженнях. Мережа наукових інститутів ведуть дослідження в галузях сільського, лісового та рибного господарств за трьома напрямами: технології, економіка, екологія, а також здійснюють постійний моніторинг процесів, що відбуваються у цих галузях та на сільських територіях (землекористування, демографія, економіка, соціальний розвиток). Проведені дослідження та моніторинги дозволяють формувати пропозиції для прийняття політичних рішень та здійснювати оцінку впливу певних політичних рішень.


Дякуємо керівникові Проекту Фолькеру Зассе та організаторам  поїздки - Марії Ярошко та Любові Рева за
запрошення.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень